AI in de Zorg
- Startdatum:
- 25 jun 2026
- Einddatum:
- 25 jun 2026
- Code:
- AIZ26
- Prijs:
- 158,00 EUR
- Locatie:
- Nijkerk
Beschrijving
AI in de Zorg - Infectiepreventie
mini-symposium
Donderdag 25 juni 2026, de Schakel in Nijkerk
Tijdens dit mini-symposium zal afscheid genomen worden van 2 grondleggers van STIP:
Carolien Oldenkamp en Pieter Sloot.
Algemeen
Inleiding
- Beste Chat-GPT, ik moet zorg verlenen aan iemand met rode huiduitslag en blaasjes. Hoe moet ik mezelf beschermen?
- Hallo Chat, mijn cliënt/patiënt krijgt nu ook koorts. Moet ik extra maatregelen nemen?
- Ha Chattie, hier ben ik weer. Ik krijg zelf ook last van rode vlekken en jeuk. Help, wat moet ik doen?
- Hoe close word ik met mijn Chatbot?
- Hoe betrouwbaar is mijn Chatbot?
- Ben ik wel goed beveiligd, wie leest er met mij mee?
Er wordt druk gewerkt aan een leuk interactief programma met de nadruk op de mogelijkheden, de betrouwbaarheid en veiligheid van Kunstmatige Intelligentie, gericht op informatieverstrekking over infectiepreventie.
Doel
Doelgroep
|
|
Voorbereiding & Studieduur
.
Accreditatie
Accreditatie Kwaliteitsregister V&V en Register Zorgprofessionals wordt aangevraagd.
Kosten
- Contactpersonen Infectie Preventie / hygiëne kwaliteitsmedewerkers/ zorgmedewerkers (de handen aan het bed) (€ 99,- )
- Kwaliteitsfunctionarissen, deskundigen infectiepreventie, teamleiders ea. (€ 158 )
- Contactpersonen Infectie Preventie (CIP) en Infectie Preventie Adviseurs (IPA) die door STIP zijn opgeleid: gratis *)
*) Gratis opgeven en je komt niet? Bij no-show en bij afmelding na 7 dagen voor de bijeenkomst ontvang je achteraf een factuur voor € 99,-.
Privacyverklaring
Door je aan te melden, ga je (de deelnemer) ermee akkoord dat jouw persoonlijke gegevens worden verwerkt voor registratie- en afhandelingsdoeleinden. Er zullen foto's worden gemaakt die na afloop mogelijk worden geplaatst als sfeerimpressie op de STIP website. Alle persoonlijke gegevens worden uitsluitend gebruikt in overeenstemming met de huidige EU-wetgeving inzake gegevensbescherming (AVG). Alleen uw naam, functie en instelling worden gedeeld met aanwezige sponsoren. Indien u bezwaar heeft: mail naar
Programma
Programma
| 9:00 | - | 9:30 |
Ontvangst en inschrijven |
||
| 9:30 | - | 9:35 |
Opening dagvoorzitter Pieter Sloot |
||
| 9:35 | - | 10:15 |
|
De onzichtbare verwekkers van infecties |
|
| 10:15 | - | 10:55 |
Plaagdieren, de zichtbare organismen |
||
| 10:55 | - | 11:20 |
Koffie pauze |
||
| 11:20 | - | 11:50 |
CIP in verpleeghuizen, inventarisatie |
||
| 11:50 | - | 12:20 |
STIP Trofee: 1. Hippie Markt (Hof van Batenstein, Vianen) 2. Infectiepreventie dag ('s Heerenloo, Apeldoorn) |
||
| 12:20 | - | 12:30 |
Uitreiking STIP Trofee door de jury |
||
| 12:30 | - | 13:30 |
Lunch pauze |
||
| 13:30 | - | 14:45 |
Workshops reiniging en desinfectie in de praktijk. |
||
| 14:45 | - | 15.10 | Theepauze |
||
| 15:10 | - | 15:50 |
Workshop (vervolg) |
||
| 15.50 | - | 16.20 |
Infectiepreventie en zichtbaarheid |
||
| 16.20 | - | 17.00 | Drankje en hapje |
Sprekers
Ellen Nieuwkoop| orange

Ellen Nieuwkoop is jarenlang werkzaam geweest als medisch microbiologisch analist. In 2012 heeft zij haar opleiding tot deskundige infectiepreventie afgerond. Momenteel ondersteunt zij ziekenhuizen, zelfstandige behandelcentra, verpleeghuizen en organisaties in de gehandicapten sector.
Carolien Oldenkamp | green
{snippet TRL-CO}
Iris van der Horst | red

Onderzoeker Iris van der Horst heeft haar Masteropleiding biomedische wetenschappen afgerond, met een verdieping in infectieziekten. Tijdens en na haar studie deed zij onderzoek naar de preventie en bestrijding van uitbraken van virale luchtweginfecties in de verpleeghuissector (Het CIAO project), bij de afdeling ouderengeneeskunde van het Amsterdam UMC. Inmiddels is dat project afgerond en doet zij onderzoek bij een andere afdeling van het Amsterdam UMC, afdeling medische microbiologie en infectiepreventie. Samen met haar collega’s Mireille Dekker en Sacha Kuil (GGD Amsterdam) doet zij nu onderzoek naar contactpersonen infectiepreventie in de verpleeghuissector (CIP-V). Binnen het CIP-V onderzoek zal er in kaart worden gebracht hoe infectiepreventie is ingebed in verpleeghuisorganisaties in zorgregio Noord-Holland en Flevoland.
Anne-Marieke Aling| blue

Anne-Marieke is jaren werkzaam geweest als zelfstandige marketing communicatie consultant. In 2013 gooide zij het roer om. Na een studie gezondheidswetenschappen, met specialisatie infectieziekten, ging ze werken op afdeling infectiepreventie bij Noordwest Ziekenhuisgroep en begon de opleiding voor deskundige infectiepreventie in het jaar dat de coronapandemie de wereld over ging. Sindsdien combineert ze met beide expertises: communicatie en infectiepreventie. Want de grote uitdaging is natuurlijk: hoe maak je iets zichtbaar wat niet zichtbaar is? Hoe verhoog je de betrokkenheid en daarmee de naleving van beleid, wat, als het goed wordt uitgevoerd, iets voorkomt, en er dus niet is?
Iris Rutgers | green
Iris Rutgers
Oorspronkelijk opgeleid als microbiologisch analist werkt Iris sinds 2003 als Deskundige Infectiepreventie.
Ooit begonnen in het Haga ziekenhuis (Den Haag), kwam ze via het Zuwe Hofpoort Ziekenhuis (Woerden), het Medische Spectrum Twente (Enschede) uit in het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in Winterswijk.
In 2017 heeft ze de overstap gemaakt naar de sector Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Dit omvat tevens Wooncentra en Thuiszorg.
Tegelijkertijd is Iris gestart als Zelfstandige Deskundige Infectiepreventie voor particuliere behandelcentra, revalidatie en psychiatrie.
Daarnaast is ze vanaf 2017 actief in de regiegroep Zipnet. De regiegroep heeft als taak het vertalen van landelijke richtlijnen op het gebied van infectiepreventie ( zoals SRI, RIVM, LCI, Verenso) naar voor de praktijk werkzame handleidingen, protocollen en beleidsdocumenten.
Sybrichje Piekema | green
Sybrichje is al jaren in het zorg vak en is sinds 2019 werkzaam bij ZorgSpectrum. In eerste instantie als VIG er op de pg-afdeling. Hierna is ze bij zorgspectrum de GVP opleiding gaan doen. In 2021 durfde ze de stap te zetten als verpleegkundige en mede dankzij hulp van haar collega's/werkbegeleiders behaalde ze in 2023 haar diploma als verpleegkundige. Voor haar studie moest zij een verbeterplan voor de opleiding examineren. En aangezien ze kennisdeler is als infectie/preventie commissie kwam haar plan voor de hippie markt.
Hoe mooi is het op een laag drempelig / vrolijke manier iedereen te kunnen bereiken in de infectie/preventie wereld? Met de hippiemarkt en partner in crime Ingrid Adriaans proberen zij dit te bereiken.
Ellen Broekhof | red

Ellen Broekhof werkt al meer dan 30 jaar bij 's Heeren Loo. Bij 's Heeren Loo staan we klaar voor mensen met een licht tot ernstig verstandelijke beperking of andere beperking, en hun verwanten. Ellen is begonnen als z- verpleegkundige en na verschillende functies in de organisatie en bijbehorende opleidingen gehad te hebben, nu volledig gaan focussen op infectiepreventie. Een uitdaging is hoe laat je infectiepreventie aan sluiten en/of behouden bij zowel de woon als dagbestedingslocaties, waarbij je te maken hebt met verschillende intensiviteit van zorg en/of begeleiding.
Foto's
Downloads
Downloads
De presentaties zijn hier te downloaden:
Locatie
{snippet LOC-2}
Evaluatie
Elke STIP activiteit wordt geëvalueerd. De evaluatie van de Summer School 2024 volgt.