Je bent niet ingelogd. De nieuwsbrief bevat mogelijk gebruikersinformatie, dus deze wordt mogelijk niet correct weergegeven.

STIP nieuwsbrief

STIP nieuwsbrief
Indien deze e-mail niet goed zichtbaar is, klik dan hier voor de online versie
shadowtop
top

stip logoNieuwsbrief | januari 2026 |  www.infectiepreventieopleidingen.nl 

facebookyoutube|

mijlpaal 1Mijlpaal STIP

Donderdag 25 juni mini-symposium “AI in de Zorg”!!
Save the Date of Meld je al aan.

Deze dag zal STIP afscheid nemen van 2 grondleggers:
Carolien en Pieter.

Vrijdag 27 april 2007 werd een record maximum temperatuur van 27,3 oC geregistreerd. Op die warme dag werd ook de akte van oprichting van STIP getekend door Carolien Oldenkamp, Pieter Sloot en Kees Ballemans.

STIP is opgericht met de missie om zorginfecties te reduceren door kennisoverdracht. STIP verzorgt praktijkgerichte trainingen en bijeenkomsten op het gebied van infectiepreventie (ISO 9001 toepassingsgebied). Bij de oprichting lag de focus met name op de doelgroep Verpleeg-, Verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT). Hiervoor werd gestart met de opleiding Contactpersonen Infectiepreventie (CIP) en later de opleiding Infectiepreventie Ambassadeur (IPA). Drie jaar later (2010) werd STIP ISO-gecertificeerd en CRKBO-geregistreerd, waarmee de kwaliteit van trainingen werd geborgd en de accreditatie voor doelgroepen toegankelijker werd.

Eind 2025 heeft STIP haar doel zeker gehaald, maar het bevorderen en op peil houden van infectiepreventie-kennis zal altijd aandacht blijven vragen. Inmiddels is het initiatief van STIP al door meerdere partijen omarmd en zo wordt bijvoorbeeld door Zorgnetwerken ook aandacht gevraagd voor infectiepreventie.

STIP heeft in de periode 2007 - 2025 ruim 1000 Contactpersonen Infectiepreventie (CIP) en 250 Infectiepreventie Ambassadeurs (IPA) opgeleid.Daarnaast werden elk jaar meerdere symposia georganiseerd op het gebied van Kwetsbare Ouderen, Luchtweginfecties, Medicatietoediening, Vaccinaties, Flexibele Endoscopen, Luchtbehandeling op de OK, Gedragsverandering en i.s.m. Moncherry: Toppen of Tobben.

De VHIG-nascholingscommissie gaf in 2007 de impuls om naast CIP-trainingen ook van start te gaan met andere trainingen. De VHIG had een voorkeur voor STIP-trainingen ivm de opzet van probleemgestuurd onderwijs en de samenwerking van praktijkgerichte docenten (deskundige infectiepreventie) met theorie-docenten. Elk jaar had de nascholingscommissie een ander onderwerp, waarvoor STIP de trainingen verzorgde.
Dit heeft in al die jaren een diversiteit aan trainingen opgeleverd, zoals Antibioticaresistentie en typering, Adviseren als 2e beroep, Beademing, Desinfectiebeleid, Helder en krachtig schrijven, Implementatie van richtlijnen, Intravasale therapie, Kwaliteit in Endoscopenbeleid, Kleurentheorie, Luchtbeheersing op de OK, Outbreakmanagement, Prospectieve Risico Inventarisatie, Projectmatig werken, Veranderkunde en vele andere trainingen, waaronder ook in company training.

Deze resultaten zijn een mooie mijlpaal voor Carolien en Pieter, twee initiatiefnemers van STIP, om hun tijd aan andere mooie activiteiten te gaan besteden. In 2026 zal STIP verder gaan zonder de tomeloze energie en inzet van Carolien en Pieter. Zij waren en blijven het fundament van STIP.

Persoonlijk bericht van:

Carolien

Carolien Oldenkamp-Berkelaar:
Bijna 19 jaar STIP! Het was heel fijn om samen zoveel mooie bijeenkomsten te organiseren en zo velen rijker de deur uit te laten gaan! Afscheid nemen van STIP doet mij juist vooruitkijken: meer tijd voor GRIP en meer tijd voor mijn kleinkinderen. Meer tijd om te wandelen, te fietsen, te lezen. Ik wens Kees en zijn team veel plezier en succes!

 

Pieter

Pieter Sloot:
Het geeft een gevoel van dankbaarheid om een steentje te hebben bijgedragen aan het welzijn van de patiënt/cliënt. Ik neem afscheid van STIP en ga door met ’s winters de zon opzoeken en rondtoeren met de camperbus. Vanaf april zal ik gastheer zijn van B&B www.veerpoortdoesburg.nl (mensen in mijn netwerk krijgen korting) en verschillende activiteiten blijven organiseren waarvan ik kan leren en genieten.  Ik wens Kees veel succes met de voorzetting van STIP.


Kees Ballemans: Het is mooi om het vele werk dat Carolien en Pieter geïnvesteerd hebben in STIP voort te mogen zetten. Het jarenlange sparren en brainstormen met hen over fantastische trainingen en symposia ga ik missen, maar de kennis die ik hierbij van Carolien en Pieter heb opgedaan, neem ik zeker mee.
Dankjewel hiervoor!

---

Komende trainingen in 2026 

 4 maart 2026 Helder en Krachtig Schrijven Arnhem
 26 mei 2026 Adviseren als Tweede Beroep Arnhem
 25 juni 2026 AI in de Zorg mini-symposium Nijkerk
 18 september 2026 SFERD symposium Veenendaal

Vele trainingen kunnen in-company gegeven worden.

Informeer naar de mogelijkheiden via info@infectiepreventieopleidingen.nl  
Voor meer informatie en de rest van onze agendaleesmeer

keurmerken

STIP is ISO gecertificeerd en opgenomen in het Centraal Register Kort Beroepsonderwijs.
STIP-trainingen zijn geaccrediteerd door het kwaliteitsregister VenV

bottom
shadowbottom
U krijgt deze mail omdat u in het bestand van STIP staat.
Indien u geen mail meer van STIP wenst te ontvangen, meld u dan af door hier
te klikken.